Po co „tłuc” się w korkach i upale? Poleć i wypożycz!

Wynajem samochodu jest przydatną alternatywą na wakacyjnych wyjazdach czy delegacjach służbowy. Nie jest to jak dawniej luksus, na który stać było mało kogo. Obecnie istnieje spora ilość wypożyczalni, a ceny są w miarę niskie.

Za wypożyczeniem samochodu na wyjeździe przemawia kilka argumentów. Przedewszystkim atrakcyjne ceny lotów krajowych, wysokie ceny paliwa oraz duży ruch na drogach. Zwłaszcza w okresie zbliżających się wakacji kiedy to autostrady potrafią być zakorkowane na wiele godzin, a upały dać nieźle w kość.

Zazwyczaj restrykcje co do wypożyczenia samochodu nie są zbyt wygórowane. Najczęściej pod uwagę brany jest wiek oraz staż za kierownicą. Kwestie związane z restrykcjami wynajmu pojazdu precyzowane są w regulaminie i w każdej wypożyczalni nieznacznie się różnią. Najczęściej restrykcje wiekowe są rożne w zależności od klasy pojazdu. Każda z wypożyczalnie ma inne wymogi, jednak standardem jest posiadanie karty kredytowej oraz dokumentów uprawniających do prowadzenia pojazdu.

Dużym atutem przy wypożyczaniu pojazdu jest mnogość miejsc, które świadczą takie usługi. Przy każdym lotnisku znajdziemy wypożyczalnie oferujące wynajem auta. Pyrzowice, Okęcie czy Balice mają w swojej ofercie po kilka wypożyczalni, w których z pewnością znajdziemy pojazd na własną kieszeń.

Ceny są różne w zależności od pojazdu jaki wypożyczamy. Możemy znaleźć np. Chevroleta Spark za 89 złotych za dobę czy Skodę Octavię za 159 złotych za dobę. Kwota zależna jest od klasu pojazdu.

Wypożyczenie pojazdu na wyjeździe wakacyjnym jest świetną alternatywą, dla podróży samochodem. Za takim rozwiązaniem przemawia wiele czynników, między innymi wysokie ceny benzyny, zakorkowane drogi oraz stan Polskich dróg. Uważam, że jest ciekawszy sposób na zmianę katorgii podróży w przyjemny i szybki przelot.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s